TESLİMAT:

- Ürün, ALICI’nın talep etmiş olduğu teslimat adresinde SATICI’nın anlaşmalı olduğu kargo şirketi yetkilisi marifetiyle, ilgili kişiye teslim edilecektir. ALICI, ALICI’nın gösterdiği adrese ve bu adreste teslim sırasında bulunan kişiye yapılan teslimatın, ALICI’ya yapılmış teslimat sayılacağını kabul etmektedir. Teslim anında ALICI’nın adresinde bulunmaması durumunda dahi SATICI, edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmiş olarak kabul edilecektir. Bu nedenle, ALICI’nın ürünü geç teslim almasından kaynaklanan her türlü zarar ile ürünün kargo şirketinde beklemiş olması ve/veya kargonun SATICI’ya iade edilmesinden dolayı da oluşan giderler de ALICI’ya aittir.

- Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu Sözleşme’nin ALICI tarafından onaylanması ve ürün bedelinin ALICI’nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya Banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünü teslim yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

- Teslimat, 30 (otuz) günlük yasal süre geçirilmeksizin, siparişin SATICI’ya ulaştığı tarihten itibaren SATICI tarafından taahhüt edilen süre içinde yerine getirilir. İsme özel hazırlanacak ürünlerde, ürünün kargoya verilme süresi, sipariş onaylanıp, ödemenin yapılmasından sonra 5 iş günüdür. SATICI, stok tükenmesi ve benzeri ticari imkansızlık halleri, beklenmeyen haller, mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile Sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI’ya bildirmekle yükümlüdür.

- SATICI, web sitesinde, ilan ettiği rakamın üzerinde alışveriş yapanların teslimat ücretinin kendisince karşılanacağını beyan etmişse, teslimat masrafı SATICI’ya aittir. Bunun dışında teslimat masrafları ALICI’ya aittir.

İADE:

 

- Satın almış olduğunuz ürünü kargo teslim tarihinden itibaren 15 gün içerisinde geri göndermelisiniz. İade etmek istediğiniz ürünün paketinin hasar görmemiş, kullanılmamış, etiketi sökülmemiş ve yıkanmamış olması gerekmektedir. Ürünün tüm aksesuarlarıyla birlikte gönderilmesi gerekmektedir. İade edilecek ürün, fatura üzerindeki iade/değişim bölümü doldurularak ürün ile birlikte tarafımıza gönderilmelidir. Bu şartlara uymayan iadeler kabul edilmeyecek ve size karşı ödemeli olarak geri gönderilecektir.


- İade etmek istediğiniz ürünü, tercihiniz olan bir kargo firması ile müşteri ödemeli olarak Kunduck Baby&Kids Yelda Yüksel Atatürk Mah. Vatan Cad. No:21 Ataşehir/İstanbul adresine  göndermeniz gerekmektedir. Sadece kusurlu ürün(ler)e ait iade kargo bedelleri tarafımızdan karşılanmaktadır. Kusurlu ürün iadeleri Kunduck Baby&Kids/Yelda Yüksel adına anlaşmalı olduğumuz kargo ile yapılmalıdır. Farklı bir kargo firması ile gönderilen ürünlerde kargo ücreti Kunduck tarafından ödenmeyecektir.


- Ürünün tarafımıza ulaşmasıyla iade süreci başlar. Ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol ve kabul edildikten sonra Kunduck tarafından ürün iade işlemi gerçekleştirilir. İade işlemlerinde, ürün bedeli çalıştığınız bankaya bağlı olarak ortalama 3-10 iş günü içerisinde kartınıza ya da hesabınıza yansır. Bu süreç tamamen bankanıza bağlıdır. Bankaların çalışma prensibi gereğince taksitli olarak satın almış olduğunuz ürünlerin geri ödemesi de ekstrenize aynı taksit planı doğrultusunda yansıyacaktır.


- İsme özel hazırlanmış/kişiselleştirilmiş ürünler, üründe hasar yok ise, iade kapsamı dışındadır. Ancak ürün değişimi yapılabilir.