GİZLİLİK ve GÜVENLİK

*GİZLİLİK:

Firmamız, ziyaretçilerinden üye olurken ya da sanal mağazamızdan alışveriş yaparken üyelerimizin kendi karar ve onaylarıyla bıraktıkları kişisel bilgilerin gizliliğine saygılıdır ve üçüncü şahıslara vermeyeceğini/satmayacağını kabul ve taahhüt eder.

Hiçbir ziyaretçiden sitemize girdiği anda kişisel bilgi istenmez.

Ancak, bir ziyaretçi sanal mağazamızdan alışveriş yapmak isterse, üye olmaları beklenmektedir. Bu sebeple üye olmayan ziyaretçilerin sanal mağazamızdan alışveriş yapmalarına izin verilmez.

Üyelik bilgileri sistemimizde kayıt altına alınır. (Üyelik bilgileri: Cinsiyetiniz, Adınız Soyadınız, e-mail adresiniz, ve doğum tarihi bilgileriniz gibi bilgileri içerir. Kredi kartı ve diğer hesap bilgileriniz kişisel bilgilerinize dahil değildir ve sanal mağazamızca satın alma anı hariç istenemez, hiçbir şart ve koşulda sistemimize kaydı yapılamaz).

Posta adresi, (Fatura Adresleri ve Teslimat Adresleri) posta kodu, ev/iş telefonu, fax, cep telefonu gibi bilgiler yalnızca mağazamızın standart ürün teslim ve bilgilendirme prosedürleri için kullanılır. Dolayısıyla bu bilgiler; ancak sistemimize kayıt olmuş ve üyeliği onaylanmış müşterilerimizin kendi inisiyatifleriyle, ilgili formları doldurmalarından sonra veritabanımıza kaydedilebilir.

Kuruluşumuz, hiçbir suretle standart prosedürde toplanan üyelerimiz hakkındaki bilgileri (üyelik bilgilerini ve veritabanımıza kaydedilmek üzere girdikleri diğer verileri) üçüncü şahıs, kurum ve kuruluşlarla paylaşmayacağını taahhüt eder.

Bunun yanında, araştırma ehliyeti belgelenmiş her türlü adli soruşturma dahilinde kuruluşumuz, kendisinden istenen bilgiyi elinde bulunduruyorsa kanunlar çerçevesinde ilgili makama sağlayabilir.

 

*GÜVENLİK:
www.kunduck.com sitesinden yapacağınız alışverişlerde yüksek güvenlik standartları geçerlidir. SSL Güvenlik Sertifikası sayesinde güvenliğinizi riske atmadan sitemizde özgürce alışveriş yapabilirsiniz. 

SSL Güvenlik Sertifikası Nedir:

İnternet, hayatımızda giderek daha fazla yer edinmeye ve internet siteleri de bununla orantılı olarak artmaya başladı. Bu web sitelerinde gerçekleşen işlemler ve uygulamalar çeşitlenmeye başladıkça, veri trafiğini güvenli hale getirmek bir ihtiyaç, hatta gereksinim haline geldi. Web sitelerinde gerçekleşen veri trafiğinin güvenliğini sağlayabilmek için gerekli şey ise SSL Sertifikası ‘dır. SSL’in açılımı ‘’Secure Sockets Layer‘’, Türkçe’ye çevirecek olursak eğer, (Güvenli Giriş Katmanı) diyebiliriz. Sunucu ile istemci arasındaki veri trafiğini SSL ile şifreleyerek güvenli hale getirebilmek mümkün. SSL Sertifikası, internet sitesinin bulunduğu barındırma hizmetine (hosting) kurulur. Kurulum yapılmadan önce ‘’http’’ protokolü ile çalışan internet sitesi, kurulumdan sonra güvenli protokole geçiş yaparak ‘’https’’ olarak çalışmaya başlayacaktır. Sunucu ile istemci arasındaki bu şifreli veri trafiği 128 bit ve 256 bit gibi uluslararası standartlar ile sağlanır. SSL ürünü, yalnızca sitemizdeki kullanıcı girişlerinde kullanıcı ile sitemiz arasındaki veri trafiğini şifrelemekte, özel bilgiler yani kredi kartı, T.C numarası gibi bilgilerin 3. kişiler tarafından erişilmesini engellemektir.

 

Sitemizden yapılan alışverişler sırasında, müşterilerimizin girdiği ve gizlilik gerektiren kredi kartı bilgileri gibi veriler sistemimizde kayıt altına alınmaz ve SSL Protokolü ile şifrelenerek anında bankaya ulaştırılır. Bu sayede hesap bilgilerinize dışarıdan ulaşılması mümkün değildir.

www.kunduck.com; üyelerimize kredi kartı gibi hesap bilgilerinizin, kuruluşumuzda görevli personel tarafından dahi görülemeyeceği ve kopyalanamayacağı şekilde programlanmıştır.

Firmamızın adı ve görünümü altında, ziyaretçi ve üyelerimizden şifre, kredi kartı ya da hesap bilgilerini talep edenler olur ise; derhal firmamıza ve gerekli yasal mercilere ihbarda bulununuz. Çünkü www.kunduck.com da bu tür bilgiler sadece siparişin son aşamasında tarafınızdan girilerek ve sistemimizde kayıt altına alınmadan direkt olarak bankaya iletilecek şekilde programlanmıştır.